przedmiot PL

design w Polsce

Wpisy

 • piątek, 12 października 2012
  • Nowe oblicze komunikacji miejskiej w Rzeszowie

   Od kilku miesięcy pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dla transportu publicznego w Rzeszowie. Projekt jest ogromny, ponieważ wiąże się z wymianą połowy taboru ( 80 autobusów), przebudową infrastruktury przystankowej oraz globalną zmianą w zakresie komunikacji wizualnej w komunikacji miejskiej. 

   W lipcu wykonaliśmy projekty nowej kolorystyki autobusów miejskich co jest kluczowym elementem wizualnym projektu.

   Mercedes Citaro został w tym tygodniu zaprezentowany na targach w Kielcach

   

   We wrześniu powstały nowe wzory tabliczek przystankowych. Jest to wersja przejściowa ale zawiera już dużą ilość elementów informacyjnych które będą zawarte w ostatecznej wersji, która powstanie za kilka miesięcy. 


   Obecnie prowadzimy prace koncepcyjne nad całą tkanką informacyjną komunikacji miejskiej a także wzornictwem wiat, wyposażenia autobusów.

   Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie, racjonalizm i kreatywność przyniesie nie tylko rewolucyjną zmianę w jakości infrastruktury ale także przyniesie wielkie korzyści na poziomie wizerunku naszego miasta.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   przedmiot-pl
   Czas publikacji:
   piątek, 12 października 2012 16:50
 • wtorek, 08 maja 2012
  • Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie

   FPM_LOGO_2012

   Festiwal Przestrzeni Miejskiej jest jednym w głównych wydarzeń kulturalnych wynikających z przyjętej Strategii Marki oraz Programu Promocji Miasta Rzeszowa.

   Jak sama nazwa wskazuje impreza ta koncentruje się na problematyce projektowania przestrzeni miejskiej i jest doskonałym pretekstem do otwartej dyskusji nad potrzebą lepszego planowania rozwiązań urbanistycznych, kreowania przestrzeni wokół nas oraz nad znalezieniem kompromisu miedzy tym, co artystyczne, a tym, co użyteczne. Jedyny taki w Polsce Festiwal skierowany jest do wszystkich tych, których choć trochę interesuje miejsce i przestrzeń go otaczająca.

    Festiwal koncentruje się na zagadnieniach związanych z architekturą, urbanistyka, rewitalizacją, socjologią współczesnego miasta oraz na kierunkach jego rozwoju.
   Pierwsza edycja miała charakter projektu pilotażowego i składała się z części:
   - naukowej – wykłady, konferencje
   - wystawowej – ekspozycje, projekcje, film
   - warsztatowej – przeznaczonej dla studentów,
   Kulminacyjnym punktem festiwalu było widowisko audiowizualne łączące koncerty. Live acty i mapping 3D w starej Hali Obrabiarek PKP.
   Podsumowując pierwszą edycję festiwalu: uczestników warsztatów i prelekcji było ponad 400 osób. Projekcja filmu zgromadziła ponad 500-osobową widownię, a w kulminacyjnym punkcie festiwalu, tj. widowisku audiowizualnym na Hali Obrabiarek brało udział 2 500 osób.

    

   Druga edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej odbędzie się w dniach 11-14 maja 2012. Główną areną festiwalu stanie się teren po fabryce Zelmer w śródmieściu Rzeszowa.

   Na niemal 8 hektarach, rozlokowany jest szereg hal i budynków, które na czas festiwalu zamieniają się w sale koncertowe, wystawowe, przestrzeń dla uczestników warsztatów. Szereg imprez towarzyszących (malowa- nie murali, projekcje multimedialne, akcje street art) sprawią, że Festiwal stanie się głównym wydarzeniem kulturalnym roku, skupiającym uwagę mieszkańców miasta i regionu. W ramach imprezy proponujemy część naukową (wykłady, konferencje, prelekcje), częśc wystawową (warsztaty, pokazy, projekcje), a przede wszyst- kim część artystyczno – rozrywkową z udziałem polskich wykonawców (koncerty, imprezy wizualne).

    

   więcej na festiwalprzestrzeni.pl

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   przedmiot-pl
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 maja 2012 00:08
 • niedziela, 04 marca 2012
 • poniedziałek, 06 lutego 2012
 • czwartek, 05 stycznia 2012
 • poniedziałek, 24 października 2011
  • Łódź Remade Market

   Polecam!

   W ramach 5. Międzynarodowego Festiwalu Designu zaprasza na drugą edycję Łódź Remade Market, wydarzenia, które rok temu wzbudziło ogromne zainteresowanie festiwalowej publiczności. Do udziału w dwudniowej imprezie organizatorzy zaprosili znanych i cenionych projektantów oraz tych, którzy swoją karierę dopiero rozpoczynają. Zaprezentują oni  nie tylko rozmaite podejścia do projektowania, ale również wystawią swoje produkty na sprzedaż. Będzie to niepowtarzalna szansa, aby nabyć oryginalne i wyjątkowe przedmioty bezpośrednio od ich twórców, porozmawiać z nimi o inspiracjach i panujących trendach.

   Po raz pierwszy odwiedzający Łódź Remade Market będą mieli możliwość wyróżnić swoje ulubione stoisko w drodze głosowania. Sylwetki trzech wybranych przez publiczność projektantów zostaną zaprezentowane na naszej stronie internetowej www.lodzdesign.com oraz w katalogu festiwalu w 2012 roku.

   Ponadto przy okazji tegorocznej edycji Łódź Remade Market podjęliśmy współpracę z WAMP – węgierskim odpowiednikiem naszej imprezy, który co miesiąc odbywa się w Budapeszcie. 10 projektantów z tego kraju przyjedzie do Łodzi, aby reprezentować węgierską modę i design.

   Centrum Festiwalowe
   Targowa 35
   +48 42 6842095
   godziny otwarcia:
   20.10 czw.: 18.00-20.30
   21-30.10 pt.-nd.: 11.00-20.00

    

   więcej na  Łódź Design...

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   przedmiot-pl
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 października 2011 00:28
 • niedziela, 23 października 2011
 • sobota, 22 października 2011
 • wtorek, 18 października 2011
 • poniedziałek, 17 października 2011
 • wtorek, 11 października 2011
 • piątek, 26 sierpnia 2011

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny